E-ticaret sitesi Maliyeti Nekadar? - Sesli Panel AlbeniPanel En iyi Panelci Sesli Seo

E-ticaret sitesi Maliyeti Nekadar?

E-ticaret sitesi Maliyeti Ne kadar?Merhaba  değerli müşterilerimiz      sizler için en güzel  web tasrım hizmeti sunmaya çalşmaktayız   bizi tercih eden müşterilerimize teşkürlerimizi sunmktayız Albeni Panel internet hizmetleri  yıllardır  bu sektörde başarılı hizmetler sunmaktayız  başarılı prjelere imza  atrak  bu seviyeye geldik  ve hiç bir rjemizde bi kusur olmaksızn müşterilerimize günde teslim etmekteyiz.  E-Ticaret şirketi nasıl kurulur, maliyetleri ne kadardır, sırasıyla ne gibi işlemler yapmak gerekir bunlar hakkında bilgiler vereceğim.

Öncelikle hedefimiz şirket kurmak, sonra site kurmak ve son olarak sitemizi işler hale getirdikten sonra yaygınlaşmak şeklinde olacaktır.

 1. Şahıs şirketi veya adi ortaklık şirketi kurulması gerekmektedir. Anonim şirkette kurulabilir ama bu durumda maliyet biraz daha artabilir.
  • Şahıs şirketi kurmak için ortalama 400 TL-1000 TL arasında  bir maliyet olacaktır. Kısa sürede firma kurma işlemi tamamlanıyor,
 2. Alan adı için karar verilecek, sitenizin güvenliği için SSL ve hosting alınacak,
  • Şirket kurulduktan sonra, şirketin ismi ile aynı adı taşıyan .com veya .net uzantılı bir alan adı almak mantıklı olacaktır. Sitenizin Google’de üst sıralara çıkabilmesi için diğer uzantıları almayı çok fazla tercih etmeyin,
  • Alan adı(domain.com) fiyatı yıllık 8-10 USD, SSL fiyatı yıllık ortalama 30 USD ve sitenizin barındırılacağı hosting ortalama 50 USD,
  • Alan adı, SSL ve hosting alımları albenipanel.com,  gibi sitelerden rahatlıkla alınabilir,
  • Yıllık maksimum 100-130 USD’ye bu işlemler tamamlanabilmektedir,
 3. Ücretli veya ücretsiz olarak bir çok e-ticaret yazılımı bulunmaktadır. En uygun olanı seçilerek alınabilir.
  • Ücretsiz Yazılımlar(WordPress, Opencart, Proticaret, Magento vb.),
  • Ücretli yazılımlar(tsoft.com.tr, idesasoft.com.tr, eticaretkiti.com/paketler vb.),
  • Ücretli yazılımlarda max 5.000 TL’ye kendinize özel paketler satın alabilirsiniz,
 4. Muhasebe ve fatura işlemleri için bir muhasebe firmasıyla anlaşmak gerekiyor ve sizin hesaplarınızı tutmanız için bir muhasebe programına ihtiyacınız olacaktır. Türkiye’de bu işi online olarak yapan albenipanel.com ile çalışabilirsiniz. Yıllık ortalama 540 TL’ye bu ürüne sahip olabilirsiniz.
 5. İlk başlarda ihtiyaç duymazsanız bile sonrasında bir Call Center(Çağrı Merkezi) ile anlaşılabilir veya albenipanel.com üzerinden 0850’li numara alarak siz kendi çağrı merkezinizi oluşturabilirsiniz.
 6. albenipanel.com üzerinden bir ofis kiralayabilir, kendi ofisinizi oluşturabilir, sanal ofis yaratabilir veya evden bu işlemlerin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.
 7. Ürünlerinizi saklamak için bir depo kiralayabilir, albenipanel.com‘dan alan alabilir veya evin bir bölümünü depo olarak kullanabilirsiniz.
 8. Sitenize hazır ödeme yöntemleri ve sanal pos ekleyebilirsiniz.
  • Kapıda ödeme, Havala ve EFT sistemleri sizi bir adım öne taşıyacaktır,
  • Bankalarla tek tek uğraşıp sanal poslar almaktansa bu işlemi sizin adınıza yapan ödeme yöntemleri firmaları ile anlaşabilir ve kısa sürede sitenize entegrasyon yapabilirsiniz.albenipanel.com, kurumsal e-ticaret vb.),
 9. Yurt dışından ürün getirilecekse albenipanel.com veya albenipanel.com üzerinden satıcılar ile görüşerek tedarik işlemini tamamlayabilirsiniz.
 10. Kargolarınızın daha uygun fiyata gönderimini sağlayabilmek için kargo firmaları ile anlaşma sağlayabilir ve size bir müşteri temsilcisinin atanmasını talep edebilirsiniz.
 11. Ve son olarak ve en önemlisi Google‘da üst sıralara çıkmak ve bilinirlik sağlanması için siteniz için SEO (Search Engine Optimization) çalışmaları yapabilir ve Facebook, Google, Twitter gibi önemli mecralara reklamlarınızı verebilirsiniz. Albenipanel kurumsal web tasrım hizetleri herzamn sizler için  hızlı bir şekilde çalşmakdadır  

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında 23.10.2014 yılında çıkartılan 6563 Sayılı Kanun 

Bizden haberdar olmak için yan tarafa mail adresinizi yazabilirsiniz.

Üye Girişi

Veya
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
Şifrenizi mi unuttunuz? Kayıt olmak ister misiniz? İletişim & Ulaşım