25 Ara

Google Sıralama Faktörleri – Bölüm 5: Kopya İçerik

merhaba değerli müşterilerimiz  bu makalemizde sizlere Google Sıralama Faktörleri – Bölüm 5: Kopya İçerik    haklında  yazacağız Google kopya içeriği cezalandırmaz. Bunun yerine kopyalanan içeriğin hangisinin arama motoru sonuçlarında ön plana çıkacağını belirler. Bir sonucu ön plana çıkarırken diğerini tamamen görmezden gelir. Teknik olarak bir sıkıntı yokmuş gibi gözükebilir ama Google ön plana çıkaracağı siteyi sahip olduğu otoriteye göre belirler.

Bunun yanında yüksek profilli otoriteye sahip bir site başkasının içeriğini çalmakla uğraşmaz. Çünkü kopya içerik demek kalitesine zarar vermesi demektir. Büyük sitelerin çoğu içeriklerinin başka yerlerde paylaşılmasına izin verir çünkü ufak adreslerin kendilerini geçemeyeceğini bilirler.

Tüm bunlar kopya içerik konusunda size bir fikir sunsa bile kopya içerikle mücadele edebilmek için uygulanabilir yollar bulunmaktadır.

Google sıralama sinyallerinin bir sonraki bölümünde güven sinyalleri, otorite ve uzmanlık konusu ele alınacaktır. Rehberin diğer bölümlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz: